Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Z wizytą w Warszawie
Wpisany przez Administrator
niedziela, 03 czerwca 2012 21:14

Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_3      Dnia 29 maja 2012r.  uczniowie klas IIIA i IIIB szkoły podstawowej byli na wycieczce w Warszawie. Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele: pani Maria Liśkiewicz, pani Teresa Kubina, pani Małgorzata Wróbel  i pan Piotr Galiński. Po stolicy oprowadzał nas  przewodnik z lubelskiego biura turystycznego.

        Pierwszym punktem  wycieczki był przejazd metrem ze stacji  Wilanowska do stacji Świętokrzyska. Każdy  samodzielnie kasował bilet i wchodził przez bramkę  na peron. Wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie i ostrożnie. Przejazd metrem  zrobił  na dzieciach duże wrażenie. Dla niektórych była to pierwsza w życiu podróż pociągiem.

     Idąc  ulicami miasta doszliśmy do Ogrodu Saskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza. Każdy miał czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pomnik i fontanna. Z grającej ławeczki dzieci wysłuchały znanych utworów Fryderyka Chopina.

       Kolejnym celem zwiedzania stolicy był Zamek Królewski, Barbakan i rynek Starego Miasta. Dzieci  zobaczyły także dwa najbardziej znane warszawskie pomniki: Kolumnę Zygmunta i Syrenkę.  Pan przewodnik opowiadał dzieciom o ciekawych wydarzeniach związanych z tymi miejscami i zabytkami.

       Po obiedzie, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedziliśmy wszystkie dostępne wystawy. Uczestniczyliśmy w warsztatach i pokazach przygotowanych przez wolontariuszy CNK.  Dzieci samodzielne mogły wykonywać różne eksperymenty oraz doświadczenia poznając w ten sposób  świat przyrody, tajemnice ludzkiego organizmu, osiągnięcia cywilizacji i nowinki z dziedziny techniki. Pobyt w Centrum był dla nich  doskonałą zabawą.

         Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i chętnie pojada jeszcze raz do Warszawy zobaczyć inne zabytki i zwiedzić nowe miejsca.

Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_1Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_10Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_11Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_12Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_13Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_14Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_15Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_16Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_17Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_18Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_19Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_2Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_20Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_21Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_22Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_23Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_24Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_25Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_26Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_27Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_3Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_4Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_5Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_6Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_7Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_8Wycieczka_kl_III_do_Warszawy_9

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone