Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Nagrodzeni za trud!
Wpisany przez Administrator
wtorek, 29 maja 2012 21:02

Nasi_uczniowie_na_Tygodniu_Szkoly_z_Pasja_5            15 maja 2012 roku grupa laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych z Zespołu Szkół nr 4 w Krasnymstawie pojechała na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu był udział w akcji pt. „Tydzień Szkoły z Pasją” organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Lublinie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

              Pierwszym punktem programu było zwiedzanie renomowanej lubelskiej uczelni oraz udział w multimedialnej prezentacji o amerykańskich parkach narodowych. Nasi uczniowie byli bardzo aktywni i udzielali w języku angielskim odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania.

            W przerwie między zajęciami młodzież wraz z opiekunami udała się do Ogrodu Botanicznego. Mimo pochmurnego dnia można było podziwiać zadbane alejki i kwitnące kwiaty. Po spacerze przewidziany był posiłek oraz lodowy deser ufundowany przez organizatorów wycieczki.

          Po powrocie na KUL najzdolniejsi gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej brali udział w żywej lekcji historii. Przewodnik opowiadał słuchaczom o przeszłości wojska od średniowiecza do XX wieku. Młodzież podziwiała barwne stroje, interesujące rekwizyty, słuchała opowieści o walkach i stylu życia w poszczególnych epokach.

            Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudziły ekspozycje przygotowane przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień ‘39”.

            W miłej atmosferze, bezpiecznie, pełni wrażeń i wiedzy wszyscy wrócili do Krasnegostawu.

Ika

Nasi_uczniowie_na_Tygodniu_Szkoly_z_Pasja_1Nasi_uczniowie_na_Tygodniu_Szkoly_z_Pasja_6Nasi_uczniowie_na_Tygodniu_Szkoly_z_Pasja_2Nasi_uczniowie_na_Tygodniu_Szkoly_z_Pasja_3Nasi_uczniowie_na_Tygodniu_Szkoly_z_Pasja_4

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone