„Kot w butach”, czyli wrażenia z podróży do Chełma
niedziela, 29 kwietnia 2012 18:51

kot_w_butach        W środę, 18 kwietnia 2012r., odbyła się wycieczka do Chełma na spektakl pt: „Kot w butach”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: IVa i Vb wraz z opiekunkami: p. Joanną Szewczuk, Magdaleną Nawrocką i Anitą Iwanicką – Kulibab.  O godz. 9.00. zebraliśmy się przed szkołą, czekając na autobus.

Kiedy wreszcie nadjechał, zapanowało wielkie poruszenie. Piętnaście minut później siedzieliśmy już w fotelach autokaru, czekając na odjazd. W końcu pojazd ruszył w trasę. Droga nie była zbyt długa. Przez szyby samochodu można było podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Nasze zainteresowanie wzbudziło, znajdujące się kilka kilometrów od Chełma, lotnisko. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do Chełmskiego Domu Kultury, gdzie miało się odbyć przedstawienie. Już po kilku minutach znaleźliśmy się na sali widowiskowej. Spektakl się zaczął! I oto nagle przenieśliśmy się w świat baśni. Barwna scenografia, pomysłowe kostiumy artystów, nastrojowa muzyka, ciekawa choreografia, interesujący przekaz treści i współpraca aktorów z widownią sprawiła, że staliśmy się aktywnymi uczestnikami oglądanej historii. Po zakończeniu spektaklu nagrodziliśmy aktorów brawami. Potem przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z odtwórcami głównych ról. Myślę, że nie zdradzę wielkiej tajemnicy pisząc, że współautorką dekoracji była nasza pani od plastyki – Magdalena Nawrocka.

Po mile spędzonym czasie udaliśmy się w drogę powrotną do Krasnegostawu. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 14. Zadowoleni  i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. To była bardzo udana wycieczka. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu…

Julia Polska – uczennica klasy Vb