Dzień projektów w naszej szkole
środa, 27 czerwca 2012 17:15

Dzien_Projektow           W poniedziałek, uczniowie klas II naszego gimnazjum uroczyście podsumowali całoroczną pracę nad projektami edukacyjnymi. To już drugi rok, kiedy uczniowie mają obowiązek wziąć udział w tym przedsięwzięciu, samodzielnie zaplanować i wykonać działania a następnie zaprezentować efekty swojej pracy swoim kolegom i koleżankom.

Projekt edukacyjny jako metoda nauczania to zaplanowane i koordynowane przez nauczyciela, a realizowane samodzielnie przez uczniów zadanie, które ma przynieść rozwiązanie konkretnego problemu. Można przy tym stosować różnorodne metody, a jego tematyka może dotyczyć treści nauczanych w szkole, ale może również poza nie wykraczać.

Dnia 25 czerwca zgromadzeni  w sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele i rodzice usłyszeli od prowadzących imprezę - Pauliny Sobstyl z klasy IIb i Rafała Bojarczuka z klasy IIc następującą zapowiedź:

„Obejrzycie Państwo dokonania uczniów, którzy:

- przemierzyli świat śladami języka i kultury francuskiej

- wyjechali w „wirtualną podróż” do Londynu

- budowali polską demokrację

- zbadali pod kątem fizycznym najbliższą rzeczywistość

- przyjrzeli się modzie „wczoraj i dziś”

- zbadali czystość rzeki Wieprz

- oraz zmierzyli się z historią Beatles’ów”

Prezentacjom projektów towarzyszyły występy na żywo (m.in. koncert muzyczny i pokaz mody), quizy i konkursy, pokazy multimedialne oraz degustacja francuskich serów i croissantów czy też angielskiej herbaty z mlekiem i pysznych herbatników. Atmosfera była bardzo gorąca, a publiczność żywiołowo oklaskiwała wszystkich występujących.

A oto tytuły projektów edukacyjnych realizowanych w roku szkolnym 2011/2012 i nazwiska opiekunów projektów:

1.
    1. „Frankofońska podróż dookoła świata” - opiekun pani Dorota Brodzik
    2. „Młodzi głosują” - opiekun pani Marta Cięciera
    3. „Yesterday the Beatles - dzisiaj nasze” - opiekun pan Leszek Darmochwał
    4. „Ciekawe eksperymenty fizyczne” - opiekun pan Marian Tymicki
    5. „Wirtualna wycieczka do Londynu” - opiekun pani Dominika Kura i pani Dorota Szewczak
    6. „Modni panowie, modne panie - wczoraj i dziś” - opiekun pani Anita Iwanicka
    7. „Badania stanu czystości rzeki Wieprz” - opiekun pani Katarzyna Pocińska