Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Krasnostawskie talenty
Wpisany przez Administrator
wtorek, 19 czerwca 2012 14:21

Krasnostawskie_Talenty_3           19.06.2012 r. w sali Urzędu Miasta Krasnegostawu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów o zasięgu powiatowym, których organizatorem był Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie.

 

        W uroczystości udział wzięli: burmistrz Krasnegostawu pan Andrzej Jakubiec, nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów, którzy przygotowywali uczniów do konkursów i pracowali w komisjach oraz najważniejsi uczestnicy spotkania -  laureaci konkursów:

„Z polską mową za pan brat”

„Mistrz matematyki”

„Konkursu Frazeologicznego Magia Słów ”

„Mistrz chronologii”

„Supermatematyk”.

        Wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Jana Pawła II – Alicja Kasprzak – Żeżuła, która powiedziała, że udział w konkursach jest bardzo ważny, ponieważ pobudza zainteresowania, przygotowuje  do zewnętrznego sprawdzianu i do testów egzaminacyjnych, jest urozmaiceniem zajęć szkolnych i daje, co również nie pozostaje bez znaczenia,  możliwość porównania swojej wiedzy i umiejętności z wiedzą i umiejętnościami rówieśników z innych szkół. Serdeczne podziękowania skierowała do pana  burmistrza, za to, że docenia trud uczniowski i zawsze nagradza tych, którzy nie szczędzą wysiłków oraz do nauczycieli, którzy zorganizowali konkursy, pracowali w komisjach i przygotowali uczniów. Spotkanie uświetnił swym doskonałym występem zespół muzyczny „czwórki” „Jak zawsze” pod kierunkiem Leszka Darmochwała i grupa recytatorów.

Oto lista laureatów:

Konkurs „Z polską mową za pan brat”:

Laureaci:

Daria Gmiter,

Jakub Zych,

Łukasz Harasim,

Adam Tutak,

Wiktoria Ignatiuk,

Emilia Mokrzycka,

Natalia Krzykała,

Weronika Kołodziejczyk,

Weronika Dubaj,

Izabela Bobel,

Gabriela Cygańczuk,

Gabriela Dubaj,

Gabriela Zosiuk,

Jakub Laskowski,

Maksymilian Hartkorn,

Jakub Włodarczyk,

Julia Maślona,

Kamila Szamik,

Maria Bojarczuk,

Julia Kwiecińska,

Piotr Wojciechowski,

Marcelina Madeja,

Adrian Kasprzak,

Martyna Darmochwał.

Uczniów przygotowały panie: Marzena Sokół, Irena Lenkiewicz, Stanisława Margol, Ewa Szewczyk, Wiesława Sidor, Joanna Kulbaka, Halina Kargul, Anna Truskowska, Maria Liśkiewicz, Joanna Budzyńska, Jolanta Kosior, Anna Madeja, Małgorzata Wróbel.

„Mistrz matematyki”:

Szkoła podstawowa:

w kategorii klas IV: Filip Tarejko, Aleksandra Kowalczyk

w kategorii klas VI: Weronika Gwarda, Adam Ogonowski, Michał Sadowski, Izabela Stasiuk, Ilona Roma

Uczniów przygotowali państwo: Renata Burdan, Elżbieta Jarocka, Danuta Hus, Tomasz Chałubiński, Teresa Podgórniak

Gimnazjum:

w kategorii klas I: Szymon Antoniak

w kategorii klas II: Patryk Mąka, Natalia Wójcik

w kategorii klas III: Cyprian Mataczyński, Jakub Antoniak

Uczniów przygotowały panie:  Marzena Bas, Teresa Laskowska, Marta Ziarko

 

„Konkurs Frazeologiczny Magia Słów ”:

Laureaci: Jagoda Chmiel, Izabela Sobczuk, Michał Bobryk, Jakub Antoniak

Wyróżnienia: Natalia Czuba, Maria Bas

Uczniów przygotowały panie: Iwona Grzywna, Monika Skrzypa, Edyta Pajura, Jolanta Piątkowska – Chwaszcz, Anita Iwanicka-Kulibab

 

Konkurs „Mistrz chronologii”:

Laureaci: Maciej Kowalczyk, Mikołaj Polski, Klaudia Puławska, Kinga Pintal

Uczniów przygotowały panie:  Marta Cięciera, Agnieszka Rybczyńska-Manachiewicz

 

Konkurs „Supermatematyk”:

Laureaci: Ernest Swatowski, Dominik Ptak, Julia Strycharczuk, Maria Bojarczuk, Bartłomiej Fidecki, Jacek Mąka

Wyróżnienia: Karol Kowalski, Julia Kwiecińska, Natalia Soczyńska

Uczniów przygotowała pani Grażyna Mąka.

 

        Wszystkim laureatom i wyróżnionym bardzo serdecznie pogratulował burmistrz Krasnegostawu – pan Andrzej Jakubiec, który podkreślił, że udział w konkursach doskonali pamięć, wzbogaca wiedzę, pozwala zdobyć umiejętności potrzebne w codziennym życiu i daje satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Podziękował nauczycielom za pracę ze zdolnymi uczniami, odkrywanie talentów i ich rozwijanie. Stwierdził, iż tak duża liczba laureatów stanowi doskonałą wróżbę na przyszłość, dlatego wyraża nadzieję, że podobne sukcesy będą towarzyszyć młodym mieszkańcom Krasnegostawu w następnych latach zdobywania wiedzy.

      Na zakończenie spotkania dyrektor Zespołu Szkół nr 4 Alicja Kasprzak – Żeżuła podziękowała panu burmistrzowi za ufundowane nagrody i jeszcze raz bardzo serdecznie pogratulowała wszystkim uczniom, którzy dowiedli, że zawsze warto rozwijać swoje zainteresowania, podejmować trud rywalizacji, często kosztem wolnego czasu, dodatkowego stresu, ponieważ wiedza i doświadczenie zdobyte podczas konkursów „wydają plon stokrotny”.

Krasnostawskie Talenty 1Krasnostawskie Talenty 2Krasnostawskie Talenty 4Krasnostawskie Talenty 5Krasnostawskie_Talenty_3

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone