Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
SUKCES IZY!
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 05 marca 2012 19:23

1            Izabela Sobczuk – uczennica klasy IIIb Gimnazjum nr 4 w Krasnymstawie zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Literackim pod hasłem „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

            Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej i Zespół Szkół Społecznych im. Jana Hetmana Zamoyskiego w Krasnymstawie. Zadaniem uczniów było (w prozie lub poezji) rozwinięcie myśli Józefa Piłsudskiego zawartej w temacie pracy, zastanowienie się, czy  szacunek dla przeszłości przeszkadza, czy pomaga w budowaniu przyszłości. Młodzi ludzie w swoich pracach mogli zweryfikować swój pogląd na tolerancję, patriotyzm, granicę między zachowaniem własnej tożsamości, a nacjonalizmem i ksenofobią.

 

            W konkursie wzięła udział młodzież polska i ukraińska. Izabela Sobczuk została laureatką w kategorii proza. Z uczennicą pracowała pani Monika Skrzypa.

2

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone