Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Projektów
Wpisany przez Administrator
niedziela, 05 czerwca 2011 17:06

Dzien_projektow

31 maja, w naszej szkole, uczniowie klas II gimnazjum prezentowali własne prace i osiagnięcia podczas zorganizowanego specjalnie dla nich "Dnia Projektów". To ważne wydarzenie w życiu szkoły i interesujący pokaz umiejętności i samodzielności uczniów.

Gimnazjalne projekty edukacyjne to zespołowe, zaplanowane działania uczniów, majace na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod. W tym roku szkolnym po raz pierwszy z zadaniem tym zmierzyli się (z powodzeniem) uczniowie klas II gimnazjum. Przez ostatnie miesiące poszukiwali materiałów źródłowych, analizowali i przetwarzali zebrane informacje, opracowywali dane i przygotowywali pokazy i prezentacje. Dzień projektów był okazją do zaprezentowania tej pracy.

W tym roku szkolnym realizowane były następujące projekty gimnazjalne:

  • "Skąd pochodzą zwierzaki mieszkajace w naszych domach"
  • "Aktywność ruchowa gimnazjalisty"   >więcej<
  • "Krasnystaw - moja mała ojczyzna"
  • "Zabytki architektoniczne i przyrodnicze ziemi krasnostawskiej"   (Praca filmowa)
  • "Efektowna chemia - pokaz doświadczeń chemicznych"     > więcej <
  • "Przez szklany ekran do prawdy o świecie"

Projekty różniły się między sobą, bo tematyka zagadnień i pomysłowośc uczniów wymuszały oryginalne podejście do każdego tematu. Powstawały więc antyramy  ze zdjęciami i informacjami, prezentacje multimedialne, filmy oraz pokazy sprawności. Widzami i krytykami prezentacji byli nauczyciele oraz  młodsi i starsi koledzy "drugoklasistów". Poniżej, prezentujemy zdjecia wykonane podczas Dnia Projektów. Zdjęcia i materiały opracowane przez zespoły uczniowskie będziemy publikować na bieżąco na naszych stronach.

Dzien_projektow_14Dzien_projektow_01Dzien_projektow_02Dzien_projektow_16

Dzien_projektow_03Dzien_projektow_05Dzien_projektow_06Dzien_projektow_08

Dzien_projektow_09Dzien_projektow_11Dzien_projektow_12Dzien_projektow_17

Dzien_projektow_24Dzien_projektow_27Dzien_projektow_28Dzien_projektow_29

Dzien_projektow_22Dzien_projektow_07Dzien_projektow_10Dzien_projektow_15Dzien_projektow_25Dzien_projektow_31

Dzien_projektow_30Dzien_projektow_23Dzien_projektow_26Dzien_projektow_13Dzien_projektow_18Dzien_projektow_19

Dzien_projektow_20Dzien_projektow_21Dzien_projektow_00

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone