Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
„MISTRZ ORTOGRAFII” dla uczniów gimnazjum
Wpisany przez Administrator
środa, 06 kwietnia 2011 19:24

1 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół nr 4 w Krasnymstawie odbyła się także szkolna edycja konkursu „ Mistrz ortografii” dla gimnazjalistów. Konkurs sprawdza znajomość zasad ortograficznych  i interpunkcyjnych w pisaniu.

Do eliminacji przystąpiło  28  uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich naszego gimnazjum. Uczestnicy zmagali się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność tworzenia skrótów, odpowiednich form gramatycznych rzeczowników, przysłówków, liczebników i wyrażeń przyimkowych. Wykazali się znajomością reguł ortograficznych dotyczących pisowni partykuł z innymi częściami mowy.

Test składał się z 16 zadań. Maksymalna liczba punktów do uzyskania – 108.

Komisja w składzie: Monika Skrzypa, Iwona Grzywna  wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajęła Jagoda Chmiel z kl. II A uzyskując 96 pkt.

Nauczyciel przygotowujący – Iwona Grzywna

II miejsce – Natalia Dzida z kl. I B – 93 pkt.

Nauczyciel przygotowujący – Anita Iwanicka

II miejsce – Łukasz Jurkowski z kl. III A – 93 pkt.

Nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Rybczyńska - Manachiewicz

III miejsce -  Izabela Sobczuk z kl. II B – 92 pkt.

Nauczyciel przygotowujący – Sylwia Szymańska

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone