„Siła Słowa”
piątek, 03 czerwca 2011 20:39

Laureaci_mat_i_pol_1130 maja 2011 roku odbyła II edycja Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego „Siła Słowa”.

Do zmagań z frazeologizmami przystąpiło 23 uczniów z krasnostawskich gimnazjów  z ZS nr 1, ZS nr 4, ZS nr 5. Zadania dotyczyły umiejętności posługiwania  się popularnymi związkami  wyrazowymi, aforyzmami i przysłowiami. Młodzież wykazała się znajomością budowy i pochodzenia frazeologizmów. Stosując wybrane struktury wyrazowe tworzyli dłuższą formę wypowiedzi pt. „Pamiętnik pewnego kota”. Rozwiązywali krzyżówkę i wyjaśniali przyczyny powstawania błędów.

Wyniki konkursu:

LAUREACI:

1. Katarzyna Żeżuła                57,5 pkt.       Opiekun: Monika Skrzypa
  2. Jagoda Chmiel                    55,5 pkt.       Opiekun: Iwona Grzywna
  3. Agnieszka Wójcik                50,5 pkt.       Opiekun: Monika Skrzypa
  4. Katarzyna Piątkowska         47,5 pkt.       Opiekun: Barbara Maciejuk -Grzegorzewska

WYRÓŻNIENIA:

1. Karolina Franczak              44,5 pkt.       Opiekun: Monika Skrzypa
  2. Katarzyna Matczuk            43,5 pkt.       Opiekun: Agnieszka Rybczyńska - Manachiewicz
  3. Dagmara   Galińska           43,5 pkt.       Opiekun: Agnieszka Rybczyńska - Manachiewicz
  4. Jakub Antoniak                  43,5 pkt.       Opiekun: Jolanta Piątkowska- Chwaszcz
Dnia 7 czerwca w UM w Krasnymstawie o godzinie 10.30 odbyło się podsumowanie konkursu  na który organizatorzy zaprosili wyróżnionych uczniów oraz ich nauczyciel. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu  wręczył burmistrz Krasnegostawu p. Andrzej Jakubiec.

Laureaci_mat_i_pol_01Laureaci_mat_i_pol_05Laureaci_mat_i_pol_07Laureaci_mat_i_pol_08

Laureaci_mat_i_pol_04