SZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY
czwartek, 28 kwietnia 2011 00:00

Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_05

W dniu 28 kwietnia br. w naszej szkole odbył się SZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY. Adresowany był, jak co roku, do uczniów klas pierwszych gimnazjum. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

To dobra okazja do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią, oraz mądrej i ciekawej zabawy. Celem turnieju było krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią.
Zaprosiliśmy więc wszystkich  „pierwszoklasistów” do udziału  w konkursie, który został  podzielony na  następujące części:

część pierwsza – wiedzowa, obejmująca: pytania z wiedzy ogólnej,   rozpoznawanie symboli ekologicznych, oraz gatunków ptaków chronionych

część druga – sportowa

część trzecia – plastyczna – w której oceniono plakaty, wykonane przezprzedstawicieli klas pierwszych gimnazjum

część czwarta – literacka – prezentacja wiersza ułożonego przez klasy na temat: „Żyj w zgodzie z przyrodą”

część piąta – pokaz mody ekologicznej.

Przedstawiciele poszczególnych klas startowali w wymienionych konkurencjach, a pozostali aktywnie  dopingowali. Wszyscy świetnie się bawili, jednocześnie  pogłębiając swoją wiedzę z zakresu ekologii. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział  w turniejach tego typu, gdyż pytania są związane z codziennym życiem w przyjaźni ze środowiskiem.

Turnieje ekologiczne to okazja do dobrej i kształcącej zabawy. Uczniowie przekonują się także, że rywalizacja w konkursie nie musi wiązać się ze stresem.

Zespół matematyczno - przyrodniczy

Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_02Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_03Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_08Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_09

Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_10Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_12Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_13Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_04

Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_14Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_01Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_06Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_07Szkolny_Turniej_Ekologiczny_2011_11