Zimowisko
wtorek, 25 stycznia 2011 18:36

Zimowisko_2011__60W dniach od 17 do 21 stycznia br. w naszej szkole odbyło się zimowisko. Brało w nim udział 24 dzieci z klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.  Opiekę  nad uczniami sprawowali nauczyciele: K. Sadło, D. Szewczak i A. Iwanicka.

Uczestnicy zimowiska mieli do dyspozycji salę gimnastyczną, w której rozwijali swoją sprawność fizyczną, pracownię komputerową oraz świetlicę. Program obejmował także wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie, ognisko w Borku, konkursy plastyczne i sportowe oraz zajęcia na krytej pływalni MOSiR-u. Uczestnicy zimowiska doskonalili naukę pływania stylem dowolnym. Natomiast podczas pobytu w jednostce policji dowiedzieli się jak wygląda praca policjanta, mieli możliwość odwzorowania swoich linii papilarnych oraz odwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

19 stycznia wzięli udział w turnieju zimowisk zorganizowanym przez MOSiR, podczas którego musieli wykazać się  m.in. umiejętnością rzutu piłką do kosza, skokiem w dal z miejsca, biegiem z kółkiem ringo na głowie czy rzutem woreczkiem do kosza na śmieci. Dzięki swojej zręczności  i sprawności fizycznej zajęli zasłużone  II miejsce, otrzymując  nagrody w postaci koszulek i dyplomów. Po sportowych zmaganiach  przyszedł czas na odpoczynek i pyszny obiad.

W ramach zimowego wypoczynku nie zabrakło też czasu na rozwijanie talentów plastycznych. Uczniowie  wykonali  ilustracje pt: „Sporty zimowe” oraz oryginalne maski na tegoroczny karnawał. Najlepsze prace zostały nagrodzone.    Jak ważny jest zdrowy styl życia, mogły przekonać się dzieci słuchając pogadanki, którą wygłosił pracownik Stacji  Sanitarno- Epidemiologicznej w Krasnymstawie. Ukoronowaniem zimowiska było ognisko w pobliskim Borku. Przepiękna aura przyprószonego śniegiem lasu, uśmiech dzieci oraz ogień trzaskający w ognisku, utworzą niezapomnianą fotografię wspólnie spędzonego czasu.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć. Pozostałe znajdziecie w szkolnej fotogalerii

Zimowisko_2011__35Zimowisko_2011__36Zimowisko_2011__37Zimowisko_2011__51

Zimowisko_2011__46Zimowisko_2011__45Zimowisko_2011__12Zimowisko_2011__24Zimowisko_2011__26

Zimowisko_2011__25Zimowisko_2011__31Zimowisko_2011__34