Rośnie "Góra Grosza"
czwartek, 09 grudnia 2010 17:30

W dniach 22 listopada - 3 grudnia w całej Polsce odbyła się zbiórka pieniędzy. W tym roku organizowana jest po raz XI. Organizatorem jest Towarzystwo "NASZ DOM". Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka.

Możliwa była zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz. Przez dziesięć lat zostało zebrane ponad 15 milionów złotych. To dzięki Wam osierocone dzieci będą mogły żyć normalnie. Jeden grosz może niewiele, ale góra grosza może uratować życie. Akcja ta nie odbyłaby się bez Waszego zaangażowania. W naszej szkole również prowadzona jest zbiórka! Pieniądze można przekazywać gospodarzom klas do 17 grudnia 2010r. Właśnie w takich akcjach charytatywnych pokazujemy, że nie jesteśmy obojętni na ludzkie cierpienie.

Dziękujemy Smile

Magda Wożakowska