Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Żyj normalnie - Żyj bezpiecznie
Wpisany przez Administrator
wtorek, 09 lutego 2010 11:48

Zyj Normalnie - zajecia z uczniami klasy V

W dniach od 3.11.2009 r. do 09.02.2010 r. w Zespole Szkól Nr 4 realizowany był program ,, Żyj Normalnie”.

W ramach programu uczniowie klas V zapoznawali się z niebezpieczeństwami, jakie niesie z sobą nieumiejętne  posługiwanie się fajerwerkami, dowiadywali się o złym wpływie alkoholu na zdrowie człowieka i jego rodziny, poznawali ciemną stronę hazardu, narkomanii, przemocy, kradzieży i wandalizmu. Uczyli się jak odpowiedzialnie zachować się w niebezpiecznych sytuacjach i jak postępować, by niebezpieczeństwa uniknąć.  Poznawali też znaczenie tolerancji i uczciwości, pomocy i współpracy, dowiadywali się o zadaniach Policji, działaniach funkcjonariuszy, ich ciężkiej, odpowiedzialnej i często niebezpiecznej pracy.

Zajęcia prowadził policjant, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie st. post. Marian Krysa. Lekcje prowadzone były bardzo ciekawie, wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

oprac: K. Włodarczyk, foto: P. Galiński

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone