Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień dziecka z "Trzeźwym Umysłem"
Wpisany przez Administrator
wtorek, 01 czerwca 2010 19:32

2010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_21

W dniu dzisiejszym, z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany został w naszym Zespole blok zajęć sportowo - profilaktycznych dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wiodącym dla całej imprezy było hasło "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Wychowawcy w poszczególnych grupach wiekowych przygotowali wiele konkurencji sportowych i wiedzowych, zapewniając rozrywkę i ćwiczenia dla ciała i umysłu.

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2010” uczniowie klas IV – tych naszej szkoły w dniu 1 czerwca uczestniczyli w Międzyklasowym Turnieju Profilaktycznym pod hasłem  „Więcej wiem, bo główka pracuje”, które nawiązuje do hasła przewodniego tegorocznej kampanii. Turniej rozpoczął się przypomnieniem przesłania X jubileuszowej edycji ZTU:

„Jeśli chcesz mieć sprawny umysł, odnosić w życiu sukcesy, odczuwać radość i satysfakcję – zaopiekuj się swoim mózgiem!”

Czwartoklasiści dowiedzieli się, że aby ich mózgi pracowały jak najlepiej powinni unikać alkoholu oraz innych używek, jeść zdrowo i właściwie, angażować się w zajęcia sportowe, a także dbać o aktywność intelektualną. Aby wcielić w życie powyższe hasła uczniowie klas czwartych wzięli udział w różnorodnych konkurencjach rozwijających zarówno spryt i zwinność jak i angażujących myślenie.

Wśród konkurencji angażujących intelekt znalazły się m.in.: konkurs ze znajomości przysłów i powiedzeń o zdrowiu, zabawa matematyczna „Nie pomylę się”, „Wyrazowa drabinka”, układanie rzeczowników na określoną literę w wyznaczonym czasie.

Zadania, które rozwijały sprawność motoryczną, to m.in. bieg na trzech nogach, „Mumia egipska”, bieg z jajkiem, taniec z pomarańczą. Wszystkie konkurencje cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników, a niektóre z nich wzbudziły szczególny aplauz publiczności. Największą liczbę punktów zebrali uczniowie z klasy IV b, którym serdecznie gratulujemy! Zadania przygotowała p. Ewelina Głuchowska we współpracy z p. Joanną Kurek i p. Teresą Podgórniak

Impreza zakończyła się wręczeniem wszystkim uczestnikom słodkich upominków.

2010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_012010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_022010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_032010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_042010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_05

2010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_062010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_072010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_082010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_092010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_10

W tym samym czasie uczniowie klas V brali udział w konkursie mitologicznym- „Z mitologią na ty” zorganizowanym przez panią Sylwię Szymańską.  Nasi wychowankowie, podzieleni na grupy,  odpowiadali na zadane pytania, inscenizowali scenki mające odzwierciedlić dany związek frazeologiczny, bez problemu odgadywali zagadki dotyczące kolejnych postaci mitologicznych. Tę konkurencję wygrała klasa Vc, następne miejsca zajęły kolejno klasa Va oraz Vb.

Następnym punktem programu był konkurs przyrodniczy- „Tajemnice ciała człowieka” przygotowany przez panią Katarzynę Pocińską. Podczas tej konkurencji uczniowie wykazali się swoją wiedzą na temat tajników naszego ciała, bezbłędnie odpowiadając na zadane pytania.

Najwięcej śmiechu i zabawy przysporzyły uczniom konkurencje sportowe przygotowane przez pana Krzysztofa Sadło:  „Skoki w dal”, „Rzuty woreczkami do celu”, „Niesienie piłeczki na rakietce tenisowej”, „Skoki na skakance”, „Wyścigi na czworaka”, „Prowadzenie krążka slalomem”. Podczas tych konkurencji uczniowie świetnie się bawili.

Po zakończeniu zawodów sportowych odbyło się wręczenie nagród uczniom biorącym udział we wszystkich konkursach. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani słodyczami.

Konkurs_wiedzy_historycznej_dla_klas_V__1Konkurs_wiedzy_historycznej_dla_klas_V__2Konkurs_wiedzy_historycznej_dla_klas_V__3Konkurs_wiedzy_historycznej_dla_klas_V__4Konkurs_wiedzy_historycznej_dla_klas_V__5Konkurs_wiedzy_historycznej_dla_klas_V__6

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka, między uczniami klas szóstych, odbył się quiz z zakresu wiedzy ogólnej i ich sprawności fizycznej. Uczniowie musieli zmierzyć się z licznymi konkurencjami, podczas których wykazali się różnorodnymi zdolnościami i talentami. W rundzie pierwszej – zatytułowanej „Błyśnij wiedzą”- odpowiadali na pytania z języka polskiego i przyrody. W drugiej wykazywali się znajomością polskich utworów muzycznych, a w następnej starali się wspólnie przeliterować trudne ortograficznie wyrazy. Nie zabrakło również konkurencji sportowych i tanecznych. Ostatnia rozgrywka wymagała szybkiego kojarzenia faktów, gdyż uczeń, bez podania nazwy przedmiotu, musiał go scharakteryzować w taki sposób, by pozostali odgadli o jaką rzecz chodzi.

Po zliczeniu punktów pogratulowano zwycięzcom (klasa VI b) i rozdano słodkie nagrody. Mimo że pogoda tego dnia nie dopisała, uczniowie bawili się dobrze i spowodowali, że w szkole pojawiło się trochę słońca. Konkurencje przygotowała p. Anita Iwanicka

2010_Dzien_Dziecka_Konkursy_12010_Dzien_Dziecka_Konkursy_22010_Dzien_Dziecka_Konkursy_32010_Dzien_Dziecka_Konkursy_52010_Dzien_Dziecka_Konkursy_42010_Dzien_Dziecka_Konkursy_62010_Dzien_Dziecka_Konkursy_7

Uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w mini-zawodach sportowych. Przygotowano wiele konkurencji, wśród których były miedzy innymi: wyścigi ze skakanką, rzuty do kosza, skoki klasowe przez skakankę, skoki w dal z miejsca, rzuty piłkami lekarskimi na odległość i przeciąganie liny.  Konkurencje sportowe zostały przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zespoły klasowe zaangazowały się walkę o miejsca na podium, a po werdykcie sędziowskim punktacja w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiała się następująco:

Klasy I gimnazjum:

  • I miejsce klasa  Ic
  • II miejsce klasa Ia
  • IIImiejsce klasa Ib

Klasy II gimnazjum:

  • I miejsce klasa  IIb
  • II miejsce klasa IIa

Klasy III gimnazjum:

  • I miejsce klasa  IIIb
  • II miejsce klasa IIIa

2010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_112010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_122010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_132010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_142010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_15

2010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_162010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_172010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_182010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_192010_Dzien_Dziecka_-_Dzien_Sportu_21

Punkty nie były jednak najważniejsze. Głównym celem zorganizowanej imprezy była dobra zabawa i przypomnienie, że do spędzenia miło czasu w gronie znajomych i przyjaciół nie potrzeba chemicznych protez takich jak alkohol czy narkotyki. Cieszy bardzo fakt, że do  uźywania tych szkodliwych substancji przyznaje sie coraz mniejsza grupa uczniów, a coraz większa grupa woli wypoczywać w sposób aktywny. Jak widać, kampania profilaktyczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł" wpisała się na stałe do kalendarium imprez szkolnych. Chcelibyśmy, by od tego roku towarzyszyło jej także hasło: "Narkotyki - jestem na NIE".

oprac: E. Głuchowska, S. Szymańska, A. Iwanicka, K.Sadło, P. Galiński

foto: (autorzy)

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone