"Zdrowym być - dobrze żyć"
piątek, 21 maja 2010 00:00

ztu_logo21 maja rozstrzygnięty został konkurs plastyczny o tematyce prozdrowotnej i profilaktycznej pod hasłem „Zdrowym być – dobrze żyć”

Konkurs zorganizowany został w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. To pierwsze działania profilaktyczne prowadzone w tym roku szkolnym w ramach kampanii. Uczniowie, poprzez prace plastyczne, mieli poznawać i promować pozytywne formy spędzania wolnego czasu, zdrowy styl życia i unikanie niebezpieczeństw. Do konkursu zgłoszono ponad 80 prac uczniów z klas I – III szkoły podstawowej. Komisja oceniająca prace nie miała łatwego zadania. Poziom prac był bardzo wysoki, uczniowie bardzo się starali, by ich prace były najładniejsze i najbardziej zgodne z hasłem konkursu. Początkowo planowano wybrać 3 najlepsze prace z każdego poziomu, ale po dyskusjach, jury postanowiło dodatkowo wyróżnić 9 dodatkowych prac. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, uczniowie mogli obejrzeć na wystawie zorganizowanej podczas „Sejmiku Ekologicznego”.

Urząd Miasta ufundował nagrody i dyplomy. Nagrodzeni uczniowie otrzymali sprzęt sportowy i gry planszowe, a wyróżnieni uczniowie sakwy turystyczne.

Klasy I

I miejsce – Marysia Bojarczuk  - kl. I a

II miejsce – Bartłomiej Kliszcz – kl. I a

III miejsce – Joanna Jaworska – kl. I a

Wyróżnienia – Julia Kwiecińska kl. I a, Bartłomiej Dąbrowski kl. I b, Maja Naklicka kl. I b

Klasy II

I miejsce – Aleksandra Kowalczyk – kl. II a

II miejsce – Miłosz Pawlas – kl. II b

III miejsce – Kamila Mróz – kl. II b

Wyróżnienia – Monika Grzywna kl. II b, Agata Iwańczuk kl. II a, Nikola Miciuła kl. II a

Klasy III

I miejsce – Iga Adamczuk - kl. III b

II miejsce – Igor Swatowski - kl. III b

III miejsce – Julia Polska - kl. III b

Wyróżnienia – Julia Grudzień kl. III a, Julia Malczewska kl. III b, Sebastian Fijałkowski kl. III b

Nagrody w imieniu burmistrza miasta wręczyła p. Alicja Grabiec – pełnomocnik ds. profilaktyki i przeciwdziałania patologiom społecznym

Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w konkursach plastycznych w ramach akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł w przyszłym roku szkolnym!
2010_Zachowaj_Trzezwy_Umysl_-_Zdrowym_Byc_-_Dobrze_Zyc_kl_I-III_
Foto i tekst: P.G