Smaki Lubelszczyzny
niedziela, 28 marca 2010 19:37

2010_Konkurs_Moja_Ojcowizna_1W dniu 19 marca 2010r.  klasa Ic gimnazjum wraz z wychowawczynią Dominiką Kurą wzięła udział w IX edycji konkursu „Moja Ojcowizna” organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Tematem tegorocznej edycji konkursu były „Smaki Lubelszczyzny”.

Drużyna w składzie: Bartek Balwisz, Przemek Franczak, Magdalena Kalita, Karol Karauda, Ewa Kmieć,  Eliza Maciąg, Aleksandra Łata oraz Oliwia Zajączkowska przedstawiła scenkę prezentującą Bożonarodzeniowe tradycje naszego regionu. Uczniowie spróbowali również swoich sił jako restauratorzy, tworząc menu Gospody Lubelskiej, restauracji serwującej dania regionalne Lubelszczyzny oraz  przygotowali do degustacji  jeden z przysmaków naszego regionu, piróg biłgorajski.

Ciężka praca uczniów została doceniona przez jury konkursu. Gimnazjaliści w nagrodę otrzymali odtwarzacz dvd.

2010_Konkurs_Moja_Ojcowizna_22010_Konkurs_Moja_Ojcowizna_3