„ Z polską mową…” po raz ósmy
piątek, 28 maja 2010 12:12

laur25 maja 2010 roku w Urzędzie Miasta Krasnegostawu odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Ortograficzno-Gramatycznego „ Z polską mową za pan brat”.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół nr4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie, a patronatem otacza go Burmistrz Miasta Krasnegostawu p. Andrzej Jakubiec.

W tym roku spośród 43 uczniów klas trzecich szkół podstawowych naszego regionu wyłoniono 28 najlepszych z najlepszych tych, którzy posiadają szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie języka ojczystego.

Laureatami zostali:

z SP w Jaślikowie Mariusz Patyk (n-l Halina Księżuk),

z SP w Fajsławicach Albert Błaziak i Dominika Dunda (n-l Małgorzata Madeja),

z SP w Siennicy Różanej Małgorzata Marczewska, Natalia Pazyna (n-l Marzena Grabczak), Kamil Mróz (n-l Katarzyna Kondratiuk),

z SP w Izbicy Izabella Saj (n-l Renata Nowosad),

z SPnr1w Krasnymstawie, Katarzyna Błaszczak (n-l Katarzyna Wyszyńska), Agata Mazurek, Natalia Bałuka (n-l Jolanta Lewandowska -Giereś), Katarzyna Dudek(n-lRenataSuryś),

z SPnr3 w Krasnymstawie Karolina Gaweł, Julia Urbańska (n-l Katarzyna Charkot),

z SP w Małochwieju Dużym Kornelia Szymańska(n-l Danuta Berbeć),

z SP w Tarnogórze Weronika Nożyńska (n-l Anna Ciechańska),

z SP nr5 w Krasnymstawie Agata Troć (n-l Marzena Krzysztofiak), Kinga Prościńska, Paulina Jędrzejewska (n-l Ewa Matysiak),

z SPnr4 w Krasnymstawie Michał Moń, Wiktoria Sawa, Aneta Woźniak, Wiktoria Zwarzyńska (n-l Mariola Stasieczek), Michał Bojarczuk, Gabriela Czarniecka, Dominika Galińska, Jakub Kopeć, Julia Polska, Michał Szyszkowski, (n-l Jolanta Wołos).

Podczas uroczystego podsumowania konkursu Pan Burmistrz Andrzej Jakubiec serdecznie gratulował wszystkim laureatom odniesionego sukcesu, wręczył im nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy słodko zastawionym stole.Dodatkową atrakcją spotkania był występ młodych artystów z naszej szkoły.