Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Jeden grosz na szczęście!
Wpisany przez Administrator
niedziela, 31 stycznia 2010 09:20

2s Zakończyła się zbiórka pieniędzy na rzecz akcji Góra Grosza, która polegała na zgromadzeniu jak największej ilości monet groszowych (od 1 do 50 groszy) oraz większych nominałów. Do akcji włączyły się wszystkie typy szkół w całej Polsce, a patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej reprezentowane przez Panią Minister Katarzynę Hall.

Organizatorzy (Towarzystwo „Nasz Dom”) chcieli jednak uświadomić nam, że nawet najdrobniejsze pieniądze, zebrane w dużej liczbie, mogą wpłynąć na poprawę bytu wielu małych dzieci, albowiem celem akcji jest pomoc najmłodszym poprzez m.in.: tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka; pomoc dla istniejących rodzinnych domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych, ich reorganizację; programy szkolenia rodzin zastępczych; programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych.

Uczniowie ZS nr 4 w Krasnymstawie również usypali całkiem sporą górę (prawie 300 zł, całkowita waga wszystkich monet – ponad 10 kg) i w ten sposób pomogli swoim rówieśnikom z domów dziecka. Osobą odpowiedzialną za przebieg akcji w „Czwórce” była nauczycielka – pani Monika Skrzypa.
Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy IIb gimnazjum, którzy zaangażowali się w akcję poprzez sporządzenie plakatów informacyjnych, ulotek zachęcających do włączenia się do akcji, informację o akcji przez szkolny radiowęzeł, zbiórkę pieniędzy na korytarzu podczas przerw oraz w poszczególnych klasach. Do akcji włączyli się również nauczyciele, pracownicy obsługi, a także niektórzy rodzice. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Obecnie uzbierane pieniądze przesłaliśmy do banku, gdzie zostaną posegregowane i jeszcze raz dokładnie przeliczone. Wyniki ogólnopolskie będą dostępne na stronie: www.towarzystwonaszdom.pl

Pomoc dzieciom to idea zawsze słuszna i warto się zaangażować. Pamiętajmy o haśle tegorocznej edycji „Góry Grosza”:

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE,

ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE!

 

oprac i foto: M.S.

 

2009_Gora_Grosza_01 2009_Gora_Grosza_02 2009_Gora_Grosza_03 2009_Gora_Grosza_04

2009_Gora_Grosza_05 2009_Gora_Grosza_06 2009_Gora_Grosza_07

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone