Pomoc dla powodzian - zbiórka w szkole zakończona
wtorek, 01 czerwca 2010 11:00

W odpowiedzi na apel Lubelskiego Kuratora Oświaty, w związku z zaistniałą sytuacją powodziową na terenie województwa lubelskiego, nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy rodzinom poszkodowanym przez powódź.

W dniu dzisiejszym (1.06.2010) zakończyła się w naszej szkole zbiórka darów dla poszkodowanych w tegorocznych powodziach mieszkańców  gminy Wilków. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły okazali wielkie serce dzieląc się z potrzebującymi.  Dary codziennie przynosili wszyscy: najmłodsi uczniowie, ich starsi koledzy i koleżanki oraz gimnazjaliści, a także nauczyciele i pracownicy administracji. Nikt nie pozostał obojętny na dramat powodzian, którym woda zabrała wszystko. Zebraliśmy łącznie ponad 200 kg darów, w tym: odzież, koce, pościel, zeszyty, ręczniki, środki czystości oraz art. spożywcze (wodę w butelkach, makaron, ryż, cukier, mąkę, konserwy, kawę, herbatę, słodycze itp.). Wszystkie artykuły przekazaliśmy do organizatorów zbiórki w Stowarzyszeniu Integracyjnym Magnum Bonum, którzy przewiozą dary do Wilkowa. Do akcji włączyli się spontanicznie uczniowie szkoły, którzy pomagali segregować i przetransportować zebrane dary do organizatora zbiórki. Zebranych rzeczy było tak wiele, ze do ich przewiezienia wykorzystalismy dwa samochody.

Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom, oraz tym, którzy zaangażowali się do pomocy. Po raz kolejny udowodniliście, że można na Was liczyć!

Przypominamy, że nadal trwa zbiórka środków pieniężnych do specjalnej puszki.
Za kilka dni pieniądze zostaną wysłane na konto powodzian. Liczy się każda złotówka.
Segregacja_i_selekcja_darow_w_szkole1Segregacja_i_selekcja_darow_w_szkole2