Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Świetlice szkolne
Wpisany przez Administrator
piątek, 05 marca 2010 19:04

W naszej szkole działaja 2 świetlice:

Świetlica szkolna czynna jest codziennie od 11.00 do 16.00 a przeznaczona jest dla dzieci z klas I – III Szkoły Podstawowej. W roku szkolnym 2016/2017 do świetlicy zapisanych jest 100 uczniów , którzy są przydzieleni do 4 grup wiekowych. Opiekunami grup są :

Grupa I – Kazimiera Włodarczyk

Grupa II – Mariola Stasieczek

Grupa III – Elwira Tubilewicz

Grupa IV – Iwona Sąsiadek

Zajęcia odbywają się zgodnie z planem dnia. Dzieci mają możliwość odrobienia lekcji, zjedzenia posiłku, rozwijania swoich zainteresowań poprzez zajęcia plastyczne, w pracowni komputerowej z dostępem do Internetu, czytelni. Prowadzone są również zajęcia ruchowe przy muzyce, gimnastyczne i ogólnorozwojowe, relaksacyjne i wyciszające, pogadanki z zapraszanymi gośćmi, integracyjne i grupowe, gry zespołowe oraz programowe zgodne z planem pracy świetlicy. Uczniowie układają i rozwiązują rebusy, zagadki i krzyżówki tematyczne, bawią się w kalambury, śpiewają karaoke, bawią się na świeżym powietrzu korzystając z placu zabaw , boiska szkolnego czy lodowiska przy MOSiR Krasnystaw, chodzą na spacery obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie o różnych porach roku, zbierają materiały do prac plastycznych. Poza tym uczniowie mają do dyspozycji gry dydaktyczne, edukacyjne, tematyczne, puzzle i układanki. Oglądają filmy edukacyjne, tematyczne oraz bajki.  Biorą udział w organizowanych w świetlicy konkursach.

           Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza (zajęcia popołudniowe) obejmuje opieką  uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Celem tej świetlicy jest zapewnienie opieki wychowawczej, tworzenie warunków do nauki własnej i pomocy w nauce. Świetlica czynna jest codziennie od godz.15.00. W godz15.00-16.00 dzieci odrabiają lekcje. Od 16.00-17.00 odbywają się zajęcia tematyczne. Posiłek organizowany jest od 17.00-18.00.

12345

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone