Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

informacja dla nauczycieli dotycząca dokumentacji
Wpisany przez Administrator
czwartek, 19 stycznia 2012 15:58

Szanowni Państwo, druki obowiązujących dokumentów dla nauczycieli w formie elektronicznej są dostępne:

na naszej stronie internetowej oraz na poczcie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   (hasło było podawane  wszystkim w roku ubiegłym :)

Instrukcja obsługi dla początkujących :):

1. Na stronie www.google.pl wybramy zakładkę Więcej (na górnej ciemnej "belce"), a następnie z rozwijanego menu wybramy Dokumenty

2. Logujemy się,  jako nazwę użytkownika wpisując:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i podajemy (wszystkim nam dobrze znane) hasło

3. Po wejściu na stronę  Dokumenty  otrzymamy dostęp do dokumentów (te z żółtymi gwiazdkami obowiazują teraz :).

4.  Dokumenty są w formacie .doc, więc możemy je edytować w M$ Wordzie, ale wcześniej należy  je pobrać  na swój komputer (klikając najpierw na nazwe dokumentu, a po jego otwarciu wybieramy w prawym górnym rogu ekranu przycisk  "Pobierz oryginał").

5. Zapisujemy plik na swój komputer (komórkę, tablet, czy co tam kto ma) , otwieramy, wypełniamy i po wypełnieniu wysłamy  na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

6. Wysyłając, można w nazwie pliku dopisać swoje nazwisko - łatwiej bedzie odnaleźć dane sprawozdanie wśród innych nadesłanych przez nauczyceli (np. wg wzoru "sprawozd wych kl za I sem. 2011-2012 - Jaś Fasola"

Proszę nie edytowac dokumentów na stronie googla (da się) i nie zmieniać, nie usuwać, nie poprawiać i nie zapisywać kopii ani własnych dokumentów w tym miejscu, bo zrobi sie bałagan

Tyle, jeśli chodzi o strone google.pl i nasze dokumenty na niej...


Dokumenty sa tez na naszej stronie szkolnej ale są dostępne tylko dla uprawnionych nauczycieli (to znaczy będą dostepne dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły po specjalnym zalogowaniu się - dane dostępowe otrzyma kazdy nauczyciel od  administratora strony). Takie zabezpieczenie jest bardziej pewne, niz umieszczanie plików w google, dlatego pliki bedą tez docelowo na naszej stronie szkoły.

Jeśli chcemy otrzymac takie dane, proszę zarejestrowac sie na stronie naszej szkoły (o ile ktos jeszcze sie nie zarejestrował), mozna to zrobić też  TUTAJ    i przesłać mi mailem, albo najlepiej podać w szkole login, czyli nazwę użytkownika wybraną podczas rejestracji. Nazwa użytkownika zostanie dopisana do listy uprawnionych nauczycieli i po zalogowaniu sie taką nazwą, nauczyciel otrzyma pełny dostęp do dokumentów i bedzie mógł pobierac dokumenty ze strony naszej szkoły. Na razie umieszczone sa tu te same dokumenty co w google ale z czasem proponuję przerzucenie się całkowicie na naszą stronę.

Proszę zgłaszac wszelkie problemy techniczne osobiście, lub mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - system jest w fazie testów i może się zdarzyc, że nie wszystko działa jak trzeba :)


 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone