Spotkanie z S. Dardą 2009
piątek, 23 stycznia 2009 12:17

"Spotkanie z pisarzem Stefanem Dardą"

23 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Okrzei w Krasnymstawie odbyło się spotkanie klas: I b gimnazjum i VI b szkoły podstawowej z pisarzem Stefanem Dardą. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z twórcą oraz zapoznania się z prezentacją jego debiutanckiej książki pt. "Dom na wyrębach"

Na wstępie, prowadzący spotkanie dziennikarz, zwrócił uwagę zgromadzonych na wyjątkowość utworu oraz przybliżył wszystkim historię powstania książki. Podkreślił, że akcja "Domu na wyrębach" toczy się w naszym regionie lubelskim. Następnie autor udzielił wywiadu. Pytania dotyczyły genezy utworu oraz reakcji czytelników po opublikowaniu dzieła. Nie omieszkano zapytać o tematykę powieści oraz bohaterów, którzy w niej występują. Piątkowe spotkanie uczniowie uważają za wydarzenie nietuzinkowe. Pozwoliło ono poznać nowe wartości prozy sensacyjnej. Na uwagę zasługiwał perfekcyjnie przygotowany wywiad oraz pełne ekspresji i twórczych poszukiwań opowieści Stefana Dardy na temat swojej publikacji.

oprac: D. Brodzik, S. Szymańska

2009_Spotkanie_S_Darda12009_Spotkanie_S_Darda22009_Spotkanie_S_Darda3