Ze zdrowiem za pan brat
czwartek, 04 grudnia 2008 20:16

2008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 08Dnia 3 grudnia 2008 roku w Zespole Szkół nr 4 w Krasnymstawie odbyła się impreza integracyjna pod hasłem "Ze zdrowiem za pan brat".

Wzięły w niej udział trzy klasy integracyjne z naszej szkoły, oddział integracyjny z Przedszkola nr 6  "Za żywopłotem", podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego w Krasnymstawie oraz klasa integracyjna z Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej.

Głównymi celami imprezy integracyjno - prozdrowotnej było propagowanie zdrowego stylu życia, wzbogacanie wiedzy na temat zdrowia, zachęcanie do aktywnych form spędzania wolnego czasu, uświadomienie uczestnikom znaczenia zdrowego odżywiania się oraz integracja różnych wiekowo grup dzieci i młodzieży , które mają jakieś deficyty rozwojowe, pokazanie , iż wszystkie dzieci są równe i jednakowo wartościowe .

Gospodarze przywitali gości i uczestników przedstawieniem profilaktycznym pt. " Królewna Śnieżka - bajka inaczej" przygotowanym przez klasę IV c . Następnie do wspólnej zabawy zostały zaproszone wszystkie dzieci. Prezentowały one przygotowane wcześniej przez siebie  scenki rodzajowe, dowcipy i wiersze propagujące zdrowy styl życia. Brały udział w konkursach i quizach pod hasłem: "Ze  zdrowiem na ty". Drużyna z każdej szkoły zaprezentowała namalowany  przez siebie obraz techniką collage na temat: "Aktywny wypoczynek". Dzieci rozwiązywały krzyżówki, uczestniczyły w zabawach integracyjno - ruchowych, odgadywały zagadki związane tematycznie ze zdrowiem. Na zakończenie odbył się pokaz mody. Ubrania wykonane były z surowców naturalnych lub takich, które możemy wtórnie przetwarzać. Uczestnicy pokazu wykazali się dużą pomysłowością, ponieważ stroje były bardzo kolorowe i zrobione z dużą fantazją. Wszyscy bawili się znakomicie. Na zakończenie pani dyrektor Alicja Żeżuła rozdała uczestnikom pamiątkowe   dyplomy   i   nagrody. Wszyscy uczniowie otrzymali  też serek "SERUŚ" ufundowany przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Sponsorem spotkania był Urząd Miasta w Krasnymstawie.

Imprezę przygotowały panie Elwira Tubilewicz i Jadwiga Skrzypek  z naszej szkoły przy współudziale wychowawców klas integracyjnych.

oprac: A.I. foto: P. Galiński

2008 Impreza Integracyjna Ze zdrowiem za pan brat 04